serwis ekspresów

 

 Oczekując rzetelnej obsługi serwisowej nie możemy spodziewać się, że technik wykona ją w domu.Ekspres musi zostać rozmontowany, części ocenione pod względem stopnia zużycia i dalszej przydatności, zużyte części zastąpione nowymi, które często trzeba dopiero zamówić, całość zmontowana i wypróbowana kilka razy. Właśnie podczas prób wykrywa się ukryte lub przeoczone usterki. Dopiero kiedy ekspres zacznie serwować dobrą kawę możemy go oddać w ręce Klienta.

 

Ekspresy ciśnienowe można..

Ekspresy ciśnienowe można oddać do naprawy i odebrać w naszych punktach, których lista znajduje się poniżej. Można także umówić się bezpośrednio przez infolinię z technikiem, który zorganizuje odbiór ekspresu z domu Klienta i dostarczenie go po naprawie.Technik skontaktuje się po zdiagnozowaniu urządzenia a przed dokonaniem naprawy, żeby omówić dalsze czynności. Diagnoza jest nieodpłatna. Transport ekspresu jest zawsze płatny, nawet gdy Klient nie zdecyduje się na naprawę.

                    INFOLINIE:  518 782 925  &   509 713 784

               Luboń Wschodnia 23A lokal 60 - dział techniczny

   Luboń Al. Jana Pawła II 5 - przyjmowanie i wydawanie z naprawy

    

..

DZIAŁ TECHNICZNY

Eksploatacja ekspresu jest zaprogramowana intuicyjnie i urządzenie samo podpowiada co trzeba robić. Ważne jest jednak jak to robimy. Tacki należy codziennie dokładnie umyć szczotką usuwając złóg ze wszystkich zakamarków, pojemnik na fusy również należy umyć i wytrzeć do sucha. Jest to bardzo istotne ponieważ fusy i miał kawowy mają tendencję do bardzo szybkiego zapleśnienia. Wszelkie ogniska pleśni nie są mile widziane. Oczywiście wystarczy opróżnianie tacek cały dzień a dokładne mycie po ostatniej kawie - ale codziennie, nie zostawiamy ekspresu z fusami do następnego dnia, wiem o czym mówię. Ważne jest płukanie jednostki zaparzania, codziennie w letniej wodzie pod kranem, mycie w zmywarce raczej nie gdyż spowoduje usunięcie smaru i w konsekwencji zatarcie bloku. Podczas wyjmowania bloku zaparzacza łatwo zauważyć , że w komorze zalegają resztki kawy i fusów. Trzeba je usunąć pędzelkiem, szczoteczką lub szmatką. Zapobiegnie to rozwojowi obleśnej pleśni. Całość można osuszyć serwetką lub ściereczką i....dobranoc ekspresiku, do jutra.

Konserwacja ekspresu jest kluczowa dla utrzymania jego sprawności a co najważniejsze zdolności do serwowania dobrej kawy. Nie należy ignorować komunikatów o konieczności odkamienienia ekspresu lub przeprowadzeniu czyszczenia jednostki (bloku) zaparzania. Nie należy też oszukiwać ekspresu przeprowadzając te czynności z użyciem wody zamiast czynnika odkamnieniającego lub czyszcząc blok bez tabletki. To, oczywiście da się zrobić ale zaszkodzicie najbardziej sobie bo ekspres nie będzie pił tej lury, która z niego wypłynie. Stosowanie tabletki do czyszczenia bloku zaparzania ma na celu usunięcie złogów tłuszczu, który zawierają ziarna kawy i który osadza się na uszczelkach i sitkach. Proces odkamieniania ma natomiast na celu usunięcie kamienia kotłowego, który osadza się w grzałkach i rurkach podczas podgrzewania wody. Są to dwa różne procesy i nie należy lekceważyć żadnego z nich.

Środki do konserwacji ekspresów:

Jest jedna bardzo ważna rzecz, o której muszę Wam powiedzieć: nie jest prawdą, że trzeba używać firmowych środków pod groźbą utraty gwarancji, nie jest prawdą, że używanie innych środków grozi uszkodzeniem urządzenia! Ekspres to tylko rurka, tłoczek i zaworki, nie ma tam nic co można uszkodzić odkamieniaczem lub odtłuszczaczem. Można zaszkodzić nie używając żadnych środków - to fakt.

Firmowe środki mają jedną ale bardzo ważną niedoskonałość, mianowicie są tak drogie, że żal ich użyć! Stosujcie takie środki jakich użycie uznacie za zasadne, zgodnie z zaleceniami ich producenta a na pewno będą równie dobre a ich regularne stosowanie sprawi, że zadowolony ekspres odwdzięczy się dobrą kawą.

Usterki mogą się przytrafić w najlepszym ekspresie jednak często są możliwe do usunięcia we własnym zakresie. Katalog takich usterek można znaleźć w instrukcji obsługi. Jeśli nie macie instrukcji możecie ściągnąć ze strony producenta. Najlepiej wpisać model ekspresu i słowo instrukcja lub manual. W sytuacji gdy usterka nie jest opisana w instrukcji lub producent podaje, że należy skontaktować się z serwisem możecie zadzwonić do nas a wtedy spróbujemy zaradzić przez telefon, często się to udaje.

Gdyby okazało się, że ekspres rzeczywiście jest uszkodzony...cóż, wtedy to już tylko możemy zaprosić do naszego serwisu.